O klubu

Historie a současnost našeho klubu

Historie kaznějovského fotbalu

Kopaná se začala v Kaznějově hrát v roce 1929 na sokolském hřišti U „Škalů“. V této době zde hrály dva místní kluby a to Dělnický spolek Kolár Kaznějov (DSK) a Sportovní klub (SK) Kaznějov. V roce 1934 povolilo obecní zastupitelstvo Sportovnímu klubu Kaznějov zřízení fotbalového hřiště Na Dolíkách. Na tomto novém hřišti se hrálo jako první utkání derby mezi oběma místními kluby, které skončilo vítězstvím DSK 4:2. V témže roce došlo ke sloučení obou místních klubů. V roce 1948 došlo ke sjednocení celé kaznějovské tělovýchovy – tj. DTJ, Sokola a SK Kaznějov. V následujících letech byl pak postupně vybudován současný areál, poslední významnou změnou pak bylo vybudování travnatého povrchu v roce 1994.

Název tělovýchovné jednoty se postupně měnil od Sokola přes Jiskru a dále dle názvu místní chemické továrny od Jodasty, Spolany přes Lachemu až po TJ Aktivu. V roce 1998 došlo k rozdělení tělovýchovné jednoty v Kaznějově na samostatné oddíly a tím vzniklo i občanské sdružení s názvem Fotbalový klub Bohemia Kaznějov.

Během uplynulých skoro 90 let se kaznějovský fotbal pohyboval od úrovně okresních soutěží až po krajský přebor. Působení v krajském přeboru v letech 1973, 1975 a 1977 – 1979 bylo jednoznačně největším úspěchem kaznějovských fotbalistů. V té době se hrál v Kaznějově vynikající fotbal, na který se jezdilo dívat mnoho diváků z blízkého i širokého okolí. A ti mohli obdivovat i borce s ligovými zkušenostmi, jakými byli brankář Jiří Hop, Miloš Vacín, Václav Kamír, či člen klubu ligových kanonýrů Stanislav Štrunc. Po sestupu tým dlouho bojoval na špičce I.A třídy, ale kýžený návrat do krajského přeboru se již nepovedl. Nejblíže k tomu bylo v první polovině 90.let. Poté přišel pád do I.B třídy a poté dokonce do okresního přeboru. Na výkonech i na výsledcích kaznějovského mužstva mají velký podíl bezpochyby i trenéři, kterých se u našeho A mužstva vystřídalo mnoho. Mezi jinými pánové J.Hlásek, J.Hofman, J.Zlatník, V.Tajčner, S.Szucz, B.Nováček, L.Němec, K.Karban, M.Vacín, J.Balák, V. Kamír, S.Štrunc, S.Kožíšek, A.Čása, J.Brada, B.Křepelka, L.Be ránek, M.Křížek, V.Macháček, M.Kovářík, V.Pitlík, F.Drahota, J.Šístek, V.Hilgart, J.Němec.

zdroj: Kaznějovský zpravodaj 2/09

 

SOUČASNOST kaznějovského fotbalu

V současné době máme v Kaznějově dvě mužstva dospělých – A a B a pět mládežnických mužstev – mladší a starší přípravku, mladší a starší žáky a dorost. Samozřejmě, že se také scházejí bývalí hráči – stará garda, kteří odehrají vždy několik přátelských zápasů.

Družstva mužů hrají:

FK Bohemia KaznějovI.A třída

FK Bohemia Kaznějov BOkresní přebor

Mládežnická družstva hrají:

Dorost FK Bohemia KaznějovKSD C

Starší žáci FK Bohemia KaznějovOkresní přebor starších žáků

Mladší žáci FK Bohemia KaznějovOkresní soutěž mladších žáků sk.B

Starší přípravka FK Bohemia KaznějovOkresní soutěž starších přípravek sk.B

Mladší přípravka FK Bohemia KaznějovOkresní soutěž mladších přípravek sk.B